Alman Çocuğun Rüyası Gerçek Oldu

Almanya'nın Herne kentinde yaşayan 15 yaşındaki Dennis Kaiser'in, memleketindeki gurbetçi Türklerden etkilenerek hayallerine kazıdığı Türkiye rüyası, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gerçeğe dönüştü.

 

 

Almanya'nın Herne kentinde yaşayan 15 yaşındaki Dennis Kaiser'in, memleketindeki gurbetçi Türklerden etkilenerek hayallerine kazıdığı Türkiye rüyası, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda gerçeğe dönüştü. 7. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali kapsamında Adana'ya davet edilen Kaiser, bayram şenliklerinde Türk bayrağı sallayarak yüreğinde yeşerttiği sevginin coşkusunu yaşadı.
Zihinsel engelli Denis Kaiser'in en büyük isteği ve özlemi, bir gün Türkiye'ye gelebilmekti. "7. Uluslararası 19 Mayıs Engelli Gençlik Festivali" kapsamında Almanya grubuyla birlikte Adana'ya gelen Kaiser, burada hayallerinden fazlasını yaşadı. 5 Ocak Stadyumu'nda düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Şenlikleri'ne katılan Kaiser, tribünlerden salladığı Türk bayrağını elinden bırakmadı. Grupla birlikte sahanın içine girip yürüyüş sırasında izleyicileri selamlama imkanı bulan Kaiser, yaşadığı
mutluluğu hiç bir şeye değişmeyeceğini söyledi. Herne'de bir çok Türk gurbetçinin yaşadığını söyleyen Dennis Kaiser, "Öğrenme güçlüğü çekmeme rağmen Türkiye'yi sanki vatandaşıymış gibi tanıyorum. Türklerin gelenekleri ve adetleri beni çok etkilemişti. Her zaman, bir an evvel büyüyüp Türkiye'ye gelmek istemiştim. Bu isteğim erken gerçekleşti. İleri ki zamanlarda daha sık geleceğim. Çok güzel dostluklar edindim. Türkiye'yi ve Türkleri çok seviyorum. Şu an elimde olsaydı, buranın vatandaşı olmayı isterdim"dedi.